Szef rolniczej „Solidarności” wsparł starania o przyznania koncesji TV Republika: I to jak najszybciej!

Portal TV Republika, wch 18-05-2024, 16:15
Artykuł
TV Republika

"Patrząc na oglądalność i na to, kto ją ogląda, jak najbardziej jest rekomendacja ze strony „Solidarności” rolników indywidualnych dla Telewizji Republika, aby miała (i to jak najszybciej!) koncesję na nadawanie telewizji naziemnej", zadeklarował szef rolniczej „Solidarności” Tomasz Obszański w rozmowie z portalem Niezalezna.pl

W piątek Telewizja Republika złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji formalny wniosek o przyznanie koncesji umożliwiającej nadawanie sygnału na ogólnopolskim multipleksie. Stacja, która obecnie, mimo technicznych ograniczeń zasięgu, plasuje się na drugiej pozycji wśród telewizji informacyjnych, będzie mogła być dostępna w każdym polskim domu. Prezes i redaktor naczelny TVR Tomasz Sakiewicz apeluje o szerokie wsparcie tej inicjatywy.

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” przyznał w rozmowie z Niezalezna.pl, że nie ma „żadnych wątpliwości”, że Telewizja Republika „powinna mieć możliwość nadawania na terytorium całej Polski, jak pozostałe telewizje”.

- Patrząc na oglądalność i na to, kto ją ogląda, jak najbardziej jest rekomendacja ze strony „Solidarności” Rolników Indywidualnych dla Telewizji Republika, aby miała (i to jak najszybciej!) koncesję na nadawanie telewizji naziemnej - zadeklarował Tomasz Obszański.

Szef rolniczej „Solidarności” przypomniał problemy, jakie z uzyskaniem koncesji naziemnej miała Telewizja Trwam, mimo szerokiego wówczas poparcia społecznego. - Tu bezsprzecznie jest to bardzo potrzebne i powinno to być już dawno załatwione – podsumował przewodniczący rolniczej „Solidarności”.

Walczymy o multipleks. Jak wysłać petycję? Kliknij: https://niezalezna.pl/polska/tv-republika-walczy-o-multipleks-wesprzyj-nasze-starania-i-wyslij-petycje-do-krrit/518076

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy