Kolejny nieudany przemyt towaru wartego ponad 9 mln zł. Wiemy wiecej!

portal tvrepublika.pl,zk 19-06-2024, 13:45
Artykuł
canva.com

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt ponad 13,8 tony nielegalnego suszu tytoniowego wartego ponad 9 mln zł. Pojazd, który go przewoził jechał z Niemiec na Litwę.

Rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej mł. asp. Justyna Pasieczyńska przekazała, że funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w Jędrzychowicach na autostradzie A4 samochód ciężarowy, który jechał z Czech na Litwę.

Kierowca nie posiadał dokumentów, które potwierdzałyby pochodzenie towaru. "Transport nie został zarejestrowany w systemie SENT" - zaznaczyła Pasieczyńska.

W ciężarówce było 99 kartonów z suszem tytoniowym bez polskiej akcyzy, które ważyły ponad 13,8 tony. Szacunkowa wartość rynkowa przejętej kontrabandy to ponad 9 mln zł.

33-letniemu kierowcy grozi kara więzienia oraz grzywna. Będzie musiał także zapłacić od 5 do 7,5 tys. zł za brak zgłoszenia towaru w systemie SENT.

SENT to System Elektronicznego Nadzoru Transportu, tzw. towarów wrażliwych, np. paliwo, alkohol, tytoń, leki, odpady, wyroby mięsne, czy oleje roślinne. Głównym celem działania systemu jest wyeliminowanie przestępczości transgranicznej

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy